CTS Electronic Components 445A2XC12M00000
445A2XC12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XC12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XC12M00000.pdf
Availability of 445A2XC12M00000
QUANTITY
445A2XC12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XC12M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XC12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XC12M00000
Related Links445A2XC, 445A2XC12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XC12M00000 Details Description
Related parts for 445A2XC12M00000
IC DECODER 4-16 LINE 24-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK W/BYPASS TXRX 8-DFN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 14MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 360MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf