CTS Electronic Components 445A2XC27M00000
445A2XC27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XC27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XC27M00000.pdf
Availability of 445A2XC27M00000
QUANTITY
445A2XC27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XC27M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XC27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XC27M00000
Related Links445A2XC, 445A2XC27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XC27M00000 Details Description
Related parts for 445A2XC27M00000
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 20000/2000CT datasheet.pdf
CAP ALUM 25UF 25V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 3POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IMC 1 5/ 2-G-3 5 P20 THR datasheet.pdf
2200UF 50V 19X80 105C AXI datasheet.pdf