CTS Electronic Components 445A2XD30M00000
445A2XD30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XD30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XD30M00000.pdf
Availability of 445A2XD30M00000
QUANTITY
445A2XD30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XD30M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XD30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XD30M00000
Related Links445A2XD, 445A2XD30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XD30M00000 Details Description
Related parts for 445A2XD30M00000
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug for Male Contacts 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6WDFN datasheet.pdf
SLEEVE 5.59MM datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 5W datasheet.pdf
08 MODII HDR SRST B/A .100CL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 68POS 0.50MM datasheet.pdf