CTS Electronic Components 445A2XF30M00000
445A2XF30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XF30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm 24pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XF30M00000.pdf
Availability of 445A2XF30M00000
QUANTITY
445A2XF30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XF30M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XF30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XF30M00000
Related Links445A2XF, 445A2XF30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XF30M00000 Details Description
Related parts for 445A2XF30M00000
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH CLAMPED 2A 62V DPAK datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8TMLF datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf