CTS Electronic Components 445A2XL20M00000
445A2XL20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XL20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XL20M00000.pdf
Availability of 445A2XL20M00000
QUANTITY
445A2XL20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XL20M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XL20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XL20M00000
Related Links445A2XL, 445A2XL20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XL20M00000 Details Description
Related parts for 445A2XL20M00000
FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 50POS DUAL datasheet.pdf
IC SECURITY CONTROLLER 16BIT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS MALE W/O COUPLING datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 250VAC QC TERM datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY M32 datasheet.pdf
3P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf