CTS Electronic Components 445A31B27M00000
445A31B27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31B27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31B27M00000.pdf
Availability of 445A31B27M00000
QUANTITY
445A31B27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31B27M00000
Internal Part NumberEIS-445A31B27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31B27M00000
Related Links445A31B, 445A31B27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31B27M00000 Details Description
Related parts for 445A31B27M00000
IC CTRLR SGL/STEP DOWN PWM 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
POT 20K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
SENSOR LGHT CURTAIN 3M 0.5M QD datasheet.pdf
TL4019 90-D OT W/RBR BUSH ACT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf