CTS Electronic Components 445A31D24M57600
445A31D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A31D24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31D24M57600.pdf
Availability of 445A31D24M57600
QUANTITY
445A31D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31D24M57600
Internal Part NumberEIS-445A31D24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31D24M57600
Related Links445A31D, 445A31D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31D24M57600 Details Description
Related parts for 445A31D24M57600
CHASSIS ALUM 3.25"L X 2.13"W datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 2% 500V 1812 datasheet.pdf
BOARD TOOL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC MCU LPC 2K FLASH 16DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf