CTS Electronic Components 445A31D24M57600
445A31D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A31D24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31D24M57600.pdf
Availability of 445A31D24M57600
QUANTITY
445A31D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31D24M57600
Internal Part NumberEIS-445A31D24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31D24M57600
Related Links445A31D, 445A31D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31D24M57600 Details Description
Related parts for 445A31D24M57600
RES SMD 140KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 1PHASE 24SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3066-A datasheet.pdf
PMT INDCTR MS BLK ANDZD ALUM YLW datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.5V 250MW SOD123 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SRT datasheet.pdf