CTS Electronic Components 445A31F13M00000
445A31F13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31F13M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31F13M00000.pdf
Availability of 445A31F13M00000
QUANTITY
445A31F13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31F13M00000
Internal Part NumberEIS-445A31F13M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31F13M00000
Related Links445A31F, 445A31F13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31F13M00000 Details Description
Related parts for 445A31F13M00000
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
PLINTH 36" FRAME DEPTH GREY datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 6PS 18AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM .2W .005% FOIL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
25 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf