CTS Electronic Components 445A31H25M00000
445A31H25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31H25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31H25M00000.pdf
Availability of 445A31H25M00000
QUANTITY
445A31H25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31H25M00000
Internal Part NumberEIS-445A31H25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31H25M00000
Related Links445A31H, 445A31H25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31H25M00000 Details Description
Related parts for 445A31H25M00000
CONN COVER FRONT 24POS POLAR.100 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf