CTS Electronic Components 445A31H25M00000
445A31H25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31H25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31H25M00000.pdf
Availability of 445A31H25M00000
QUANTITY
445A31H25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31H25M00000
Internal Part NumberEIS-445A31H25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31H25M00000
Related Links445A31H, 445A31H25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31H25M00000 Details Description
Related parts for 445A31H25M00000
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
NSCC ADAPTER BLK 12/15/18CKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 115MA 6.3 OHM SMD datasheet.pdf