CTS Electronic Components 445A31K13M00000
445A31K13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31K13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31K13M00000.pdf
Availability of 445A31K13M00000
QUANTITY
445A31K13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31K13M00000
Internal Part NumberEIS-445A31K13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31K13M00000
Related Links445A31K, 445A31K13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31K13M00000 Details Description
Related parts for 445A31K13M00000
CONTACT BATTERY SPRING A/AA SS datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK 4-20AWG datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.93V SOT143-4 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 30LSSOP datasheet.pdf
RT8MS CHISEL TIP CARTRIDGE 2.2M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf