CTS Electronic Components 445A31S20M00000
445A31S20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31S20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31S20M00000.pdf
Availability of 445A31S20M00000
QUANTITY
445A31S20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31S20M00000
Internal Part NumberEIS-445A31S20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31S20M00000
Related Links445A31S, 445A31S20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31S20M00000 Details Description
Related parts for 445A31S20M00000
FIXED IND 470NH 10.6A 4.9 MOHM datasheet.pdf
MODULE MULTI-FUNCTION 6A SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
IC FIFO 64X9 SYNC 10NS 32-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMA datasheet.pdf
YELLOW COVERSTRIP FOR TECHNOCASE datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf