CTS Electronic Components 445A31S30M00000
445A31S30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31S30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31S30M00000.pdf
Availability of 445A31S30M00000
QUANTITY
445A31S30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31S30M00000
Internal Part NumberEIS-445A31S30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31S30M00000
Related Links445A31S, 445A31S30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31S30M00000 Details Description
Related parts for 445A31S30M00000
SENSOR PIEZO FILM VIBRA MASS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 6POS OR datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.4A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 95POS SMD datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf