CTS Electronic Components 445A32G27M00000
445A32G27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A32G27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32G27M00000.pdf
Availability of 445A32G27M00000
QUANTITY
445A32G27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32G27M00000
Internal Part NumberEIS-445A32G27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32G27M00000
Related Links445A32G, 445A32G27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32G27M00000 Details Description
Related parts for 445A32G27M00000
JUMPER-H1503TR/A3049S/H1503TR 5" datasheet.pdf
BRACKET PC SCSI2/3/4 PCI 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A EXT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 2.3UH N97 datasheet.pdf