CTS Electronic Components 445A32L13M00000
445A32L13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A32L13M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32L13M00000.pdf
Availability of 445A32L13M00000
QUANTITY
445A32L13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32L13M00000
Internal Part NumberEIS-445A32L13M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32L13M00000
Related Links445A32L, 445A32L13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32L13M00000 Details Description
Related parts for 445A32L13M00000
VARISTOR 90V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 100MA 4.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X36" T datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG 20POS GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.6V SSOT-2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 32A datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf