CTS Electronic Components 445A32L20M00000
445A32L20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A32L20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32L20M00000.pdf
Availability of 445A32L20M00000
QUANTITY
445A32L20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32L20M00000
Internal Part NumberEIS-445A32L20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32L20M00000
Related Links445A32L, 445A32L20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32L20M00000 Details Description
Related parts for 445A32L20M00000
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
20 18-BIT LVDS JAE CABLE, datasheet.pdf
RES 16.384K OHM 0.6W 0.05% RAD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf