CTS Electronic Components 445A33C13M00000
445A33C13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33C13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33C13M00000.pdf
Availability of 445A33C13M00000
QUANTITY
445A33C13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33C13M00000
Internal Part NumberEIS-445A33C13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33C13M00000
Related Links445A33C, 445A33C13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33C13M00000 Details Description
Related parts for 445A33C13M00000
CAP CER 2PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD REV datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC datasheet.pdf
TOOL HAND CONTACT LOCATOR datasheet.pdf
CABLE BOOT FOR DSUB HOODS datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf