CTS Electronic Components 445A33D16M00000
445A33D16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33D16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33D16M00000.pdf
Availability of 445A33D16M00000
QUANTITY
445A33D16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33D16M00000
Internal Part NumberEIS-445A33D16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33D16M00000
Related Links445A33D, 445A33D16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33D16M00000 Details Description
Related parts for 445A33D16M00000
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 17 OHM 2000MA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE PIN datasheet.pdf