CTS Electronic Components 445A33D20M00000
445A33D20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33D20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33D20M00000.pdf
Availability of 445A33D20M00000
QUANTITY
445A33D20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33D20M00000
Internal Part NumberEIS-445A33D20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33D20M00000
Related Links445A33D, 445A33D20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33D20M00000 Details Description
Related parts for 445A33D20M00000
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 3-125A 80VDC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.56KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 6MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T SOLDER SHORT datasheet.pdf
DIODE RECT 400V 10A D2PAK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf