CTS Electronic Components 445A33D24M00000
445A33D24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33D24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33D24M00000.pdf
Availability of 445A33D24M00000
QUANTITY
445A33D24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33D24M00000
Internal Part NumberEIS-445A33D24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33D24M00000
Related Links445A33D, 445A33D24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33D24M00000 Details Description
Related parts for 445A33D24M00000
SWITCH DIP SPST SEALED 7POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.5V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 40 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
LENS 4POS 40MM ROUND OD 10.7MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SNSW 20.1A SPDT 1-4 QC datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf