CTS Electronic Components 445A33H12M00000
445A33H12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33H12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33H12M00000.pdf
Availability of 445A33H12M00000
QUANTITY
445A33H12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33H12M00000
Internal Part NumberEIS-445A33H12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33H12M00000
Related Links445A33H, 445A33H12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33H12M00000 Details Description
Related parts for 445A33H12M00000
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf