CTS Electronic Components 445A33H20M00000
445A33H20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33H20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33H20M00000.pdf
Availability of 445A33H20M00000
QUANTITY
445A33H20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33H20M00000
Internal Part NumberEIS-445A33H20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33H20M00000
Related Links445A33H, 445A33H20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33H20M00000 Details Description
Related parts for 445A33H20M00000
IC MCU 16BIT 32KB FLASH TQFP64-8 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
DSUB 3WK3 F PCB B/L G T datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
10 PAIR LABEL HOLDER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
FPA/C AB 1771-OW16 4.5' datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 4 ROW 160 POS datasheet.pdf