CTS Electronic Components 445A35A24M00000
445A35A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35A24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35A24M00000.pdf
Availability of 445A35A24M00000
QUANTITY
445A35A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35A24M00000
Internal Part NumberEIS-445A35A24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35A24M00000
Related Links445A35A, 445A35A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35A24M00000 Details Description
Related parts for 445A35A24M00000
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
GDT 230V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 620 OHM 0606 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SNT-4A datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 270NH SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE 5POS SGL-END 2M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf