CTS Electronic Components 445A35C24M00000
445A35C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35C24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35C24M00000.pdf
Availability of 445A35C24M00000
QUANTITY
445A35C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35C24M00000
Internal Part NumberEIS-445A35C24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35C24M00000
Related Links445A35C, 445A35C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35C24M00000 Details Description
Related parts for 445A35C24M00000
JUMPER-H1505TR/A3048N/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GREEN 328.1' datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ10B datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
762 TB SOCKET VER WF 3/T datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf