CTS Electronic Components 445A35K16M00000
445A35K16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35K16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35K16M00000.pdf
Availability of 445A35K16M00000
QUANTITY
445A35K16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35K16M00000
Internal Part NumberEIS-445A35K16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35K16M00000
Related Links445A35K, 445A35K16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35K16M00000 Details Description
Related parts for 445A35K16M00000
CONN HEADER 3POS .100" R/A datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 192MA 1.89 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8WSON datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 350MA 4SOP datasheet.pdf
1-3/4" ELBOW 1" BEND IVORY datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf