CTS Electronic Components 445A3XH16M00000
445A3XH16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XH16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XH16M00000.pdf
Availability of 445A3XH16M00000
QUANTITY
445A3XH16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XH16M00000
Internal Part NumberEIS-445A3XH16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XH16M00000
Related Links445A3XH, 445A3XH16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XH16M00000 Details Description
Related parts for 445A3XH16M00000
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 42SSOP datasheet.pdf
2X4 UNSLD GET MARKT KEY D W CPA datasheet.pdf
FUSE 8A 300V ALARM IND datasheet.pdf
OSC VCOCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU10VD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf