CTS Electronic Components 445A3XJ24M57600
445A3XJ24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XJ24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XJ24M57600.pdf
Availability of 445A3XJ24M57600
QUANTITY
445A3XJ24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XJ24M57600
Internal Part NumberEIS-445A3XJ24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XJ24M57600
Related Links445A3XJ, 445A3XJ24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XJ24M57600 Details Description
Related parts for 445A3XJ24M57600
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 30POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
8362-4 INSUL ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf