CTS Electronic Components 445C22G27M00000
445C22G27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22G27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22G27M00000.pdf
Availability of 445C22G27M00000
QUANTITY
445C22G27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22G27M00000
Internal Part NumberEIS-445C22G27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22G27M00000
Related Links445C22G, 445C22G27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22G27M00000 Details Description
Related parts for 445C22G27M00000
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 75OHM SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf