CTS Electronic Components 445C22G27M00000
445C22G27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22G27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22G27M00000.pdf
Availability of 445C22G27M00000
QUANTITY
445C22G27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22G27M00000
Internal Part NumberEIS-445C22G27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22G27M00000
Related Links445C22G, 445C22G27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22G27M00000 Details Description
Related parts for 445C22G27M00000
Crystal 5.0680MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO204AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 50W datasheet.pdf