CTS Electronic Components 445C22J24M00000
445C22J24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22J24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22J24M00000.pdf
Availability of 445C22J24M00000
QUANTITY
445C22J24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22J24M00000
Internal Part NumberEIS-445C22J24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22J24M00000
Related Links445C22J, 445C22J24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22J24M00000 Details Description
Related parts for 445C22J24M00000
CONN HEADER 14POS DL R/A 15GOLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 16V 0201 datasheet.pdf
IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 13VC 4X2SON datasheet.pdf
200V 400W INC 3000 RPM EUROP datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf