CTS Electronic Components 445C22S27M00000
445C22S27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C22S27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C22S27M00000.pdf
Availability of 445C22S27M00000
QUANTITY
445C22S27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C22S27M00000
Internal Part NumberEIS-445C22S27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C22S27M00000
Related Links445C22S, 445C22S27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C22S27M00000 Details Description
Related parts for 445C22S27M00000
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 32.5NS 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
RES 7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 17.8K OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf