CTS Electronic Components 445C25C25M00000
445C25C25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25C25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25C25M00000.pdf
Availability of 445C25C25M00000
QUANTITY
445C25C25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25C25M00000
Internal Part NumberEIS-445C25C25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25C25M00000
Related Links445C25C, 445C25C25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25C25M00000 Details Description
Related parts for 445C25C25M00000
DEMO BOARD FOR ADS7870 datasheet.pdf
IC VOLT REG W/BATT DETECT 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 400A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
IC SDI RECEIVER SMPTE 100BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf