CTS Electronic Components 445C25D12M00000
445C25D12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25D12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25D12M00000.pdf
Availability of 445C25D12M00000
QUANTITY
445C25D12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25D12M00000
Internal Part NumberEIS-445C25D12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25D12M00000
Related Links445C25D, 445C25D12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25D12M00000 Details Description
Related parts for 445C25D12M00000
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPST-NO 6A QC TERM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 10V 2721 datasheet.pdf