CTS Electronic Components 445C25H20M00000
445C25H20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25H20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25H20M00000.pdf
Availability of 445C25H20M00000
QUANTITY
445C25H20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25H20M00000
Internal Part NumberEIS-445C25H20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25H20M00000
Related Links445C25H, 445C25H20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25H20M00000 Details Description
Related parts for 445C25H20M00000
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 9.88K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
KIT ACCSRY FLANGE 37.1X103" BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
CLIP-TAG 0 .102"-.138" NYLON WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 9POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf