CTS Electronic Components 445C25H24M57600
445C25H24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C25H24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25H24M57600.pdf
Availability of 445C25H24M57600
QUANTITY
445C25H24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25H24M57600
Internal Part NumberEIS-445C25H24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25H24M57600
Related Links445C25H, 445C25H24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25H24M57600 Details Description
Related parts for 445C25H24M57600
OSC XO 66.6666MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
INDUCTOR/XFRMR 12.0UH MULTIWIND datasheet.pdf