CTS Electronic Components 445C25L24M00000
445C25L24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25L24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25L24M00000.pdf
Availability of 445C25L24M00000
QUANTITY
445C25L24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25L24M00000
Internal Part NumberEIS-445C25L24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25L24M00000
Related Links445C25L, 445C25L24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25L24M00000 Details Description
Related parts for 445C25L24M00000
FIXED IND 2.2UH 4.1A 17 MOHM TH datasheet.pdf
PURE-TOUCH HDPE 4OZ SQ IMPRINT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 110MA 23.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SINGLE SCREW CONNECTION PG21 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf