CTS Electronic Components 445C25L27M00000
445C25L27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25L27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25L27M00000.pdf
Availability of 445C25L27M00000
QUANTITY
445C25L27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25L27M00000
Internal Part NumberEIS-445C25L27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25L27M00000
Related Links445C25L, 445C25L27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25L27M00000 Details Description
Related parts for 445C25L27M00000
DUCT SLOT TYPE F PVC AD LGY6' datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC 2DIP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 420MA 937 MOHM datasheet.pdf
EVAL BOARD ADSP-BF707 BLACKFIN datasheet.pdf
IP CORE GAMMA CORRECTOR ECP5 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf