CTS Electronic Components 445C25L27M00000
445C25L27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C25L27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C25L27M00000.pdf
Availability of 445C25L27M00000
QUANTITY
445C25L27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C25L27M00000
Internal Part NumberEIS-445C25L27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C25L27M00000
Related Links445C25L, 445C25L27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C25L27M00000 Details Description
Related parts for 445C25L27M00000
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 150MW SOT523 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 18.5VOUT 10W datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP MICA 25PF 5% 300V SMD datasheet.pdf