CTS Electronic Components 445C32A24M00000
445C32A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32A24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32A24M00000.pdf
Availability of 445C32A24M00000
QUANTITY
445C32A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32A24M00000
Internal Part NumberEIS-445C32A24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32A24M00000
Related Links445C32A, 445C32A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32A24M00000 Details Description
Related parts for 445C32A24M00000
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf