CTS Electronic Components 445C32B30M00000
445C32B30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32B30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 13pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32B30M00000.pdf
Availability of 445C32B30M00000
QUANTITY
445C32B30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32B30M00000
Internal Part NumberEIS-445C32B30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32B30M00000
Related Links445C32B, 445C32B30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32B30M00000 Details Description
Related parts for 445C32B30M00000
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO41 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf