CTS Electronic Components 445C32C24M57600
445C32C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C24M57600.pdf
Availability of 445C32C24M57600
QUANTITY
445C32C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C24M57600
Internal Part NumberEIS-445C32C24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C24M57600
Related Links445C32C, 445C32C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C24M57600 Details Description
Related parts for 445C32C24M57600
Crystal 4.194304MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 3.4M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 24CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
USB 2.0 GOLD EXTENSION A M/F 3' datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
C 0402-1210 NP0-X8R 16-50V 10PF- datasheet.pdf