CTS Electronic Components 445C32C27M00000
445C32C27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C27M00000.pdf
Availability of 445C32C27M00000
QUANTITY
445C32C27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C27M00000
Internal Part NumberEIS-445C32C27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C27M00000
Related Links445C32C, 445C32C27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C27M00000 Details Description
Related parts for 445C32C27M00000
FIXED IND 180UH 60MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER W/MEMORY 16TSSOP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf