CTS Electronic Components 445C32C27M00000
445C32C27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C27M00000.pdf
Availability of 445C32C27M00000
QUANTITY
445C32C27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C27M00000
Internal Part NumberEIS-445C32C27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C27M00000
Related Links445C32C, 445C32C27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C27M00000 Details Description
Related parts for 445C32C27M00000
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
XLAMP CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf