CTS Electronic Components 445C32S14M31818
445C32S14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445C32S14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32S14M31818.pdf
Availability of 445C32S14M31818
QUANTITY
445C32S14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32S14M31818
Internal Part NumberEIS-445C32S14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32S14M31818
Related Links445C32S, 445C32S14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32S14M31818 Details Description
Related parts for 445C32S14M31818
TRANS NPN 80V 8A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 12 BIT 6 MSPS ADC 32-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 5W SMBJ datasheet.pdf
OSC MEMS 148.3516MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SMARTSWITCH COMPACT RED/GRN LED datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf