CTS Electronic Components 445C33A20M00000
445C33A20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C33A20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C33A20M00000.pdf
Availability of 445C33A20M00000
QUANTITY
445C33A20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C33A20M00000
Internal Part NumberEIS-445C33A20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C33A20M00000
Related Links445C33A, 445C33A20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C33A20M00000 Details Description
Related parts for 445C33A20M00000
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 200KSPS 16SSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL LM2852Y-2.5 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 80A datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF GRN TINTED RA datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 11MM D 7.30 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf