CTS Electronic Components 445C33D25M00000
445C33D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C33D25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C33D25M00000.pdf
Availability of 445C33D25M00000
QUANTITY
445C33D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C33D25M00000
Internal Part NumberEIS-445C33D25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C33D25M00000
Related Links445C33D, 445C33D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C33D25M00000 Details Description
Related parts for 445C33D25M00000
IC POT DGTL RES 128POS SC70-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
PV MINI SGP SI datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MARKER LABELS PRINTED HORIZON datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC RG-58C 36" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf