CTS Electronic Components 445C33H30M00000
445C33H30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C33H30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 32pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C33H30M00000.pdf
Availability of 445C33H30M00000
QUANTITY
445C33H30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C33H30M00000
Internal Part NumberEIS-445C33H30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C33H30M00000
Related Links445C33H, 445C33H30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C33H30M00000 Details Description
Related parts for 445C33H30M00000
RELAY TELECOM SPDT 1A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 100M OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC SSR HIGH SIDE 4CH 25A 28SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
XBEE PRO DIGITAL EX RPSMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 3.1A 57 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE PIN datasheet.pdf