CTS Electronic Components 445C35C12M00000
445C35C12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35C12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35C12M00000.pdf
Availability of 445C35C12M00000
QUANTITY
445C35C12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35C12M00000
Internal Part NumberEIS-445C35C12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35C12M00000
Related Links445C35C, 445C35C12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35C12M00000 Details Description
Related parts for 445C35C12M00000
IC MOSFET DVR HI-SIDE TRPL 8-DIP datasheet.pdf
RT ANGLE .1" HDR 72 POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EH USB A-B BLACK datasheet.pdf
ENCLOSURE PANEL PLUG COMPONENTS datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR P/N-CH 2A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 195A D2PAK datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 3CH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf