CTS Electronic Components 445C35C25M00000
445C35C25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35C25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35C25M00000.pdf
Availability of 445C35C25M00000
QUANTITY
445C35C25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35C25M00000
Internal Part NumberEIS-445C35C25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35C25M00000
Related Links445C35C, 445C35C25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35C25M00000 Details Description
Related parts for 445C35C25M00000
IC CPLD 36MC 5NS 44VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 74.76K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
GSA.8827 I-BAR 700MHZ-2600MHZ datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6B PG21 datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS LK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf